Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Piedāvā bezmaksas konsultācijas psoriāzes slimniekiem

Publicitātes materiāls

Ir slimības, ar kurām nākas sadzīvot. Tās mēdz uzrasties pēkšņi un ilgt gadiem, tās var būt iedzimtas un parādīties jau mazotnē, ir slimības ar ilgstošiem miera periodiem un straujiem saasinājumiem.

Atšķirībā no veselības traucējumiem, kas ir pārejoši un izārstējami bez sekām, šīs slimības ir nomācošas, kaitinošas, dzīves kvalitāti mazinošas, fiziski un emocionāli ietekmējošas. Psoriāze ir viena no tām. Lai palīdzētu psoriāzes slimniekiem saņemt sev piemērotāko ārstēšanu, Veselības centrs Adoria piedāvā bezmaksas konsultācijas par jaunākajām psoriāzes ārstēšanas iespējām.

Kā stāsta dermatoveneroloģe Guna Grūbe, bezmaksas konsultācijas laikā veselības centrā Adoria psoriāzes pacienti varēs noskaidrot visus sev interesējošos jautājumus, saņemt konsultāciju un piedāvājumu ārstēšanas plānam. “Jāņem vērā, ka vairums psoriāzes slimnieku emocionāli ir ļoti jūtīgi, tāpēc vēlamies sniegt cieņpilnu morālo atbalstu, motivējot un iedrošinot nebaidīties cīnīties ar šo slimību. Nereti pacientiem jau ir “nolaidušās rokas”, taču mūsu pieredze liecina, ka jebkuram psoriāzes veidam un stadijai ir savs risinājums, kā samazināt slimības izpausmes formas, pagarināt remisijas laiku un baudīt normālu ikdienas dzīvi. Protams, tas nenozīmē pašārstēšanos, bet gan kopīgu sadarbību ar ārstu,” pārliecināta ir G.Grūbe.

Hroniska, bet nav lipīga

Psoriāze jeb zvīņēde ir ģenētiska, hroniska, iekaisīga saslimšana, kas galvenokārt skar ādu, nagus un locītavas. Slimības galvenā izpausmes forma ir pastiprināta ādas šūnu dalīšanās kā rezultātā uz ādas veidojas sarkani, niezoši, ar plēksnēm klāti plankumi, āda ir sausa, saplaisājusi, zaudējusi elastību, jūtama “dedzināšana”, nagi ir sabiezējuši un rievaini, locītavas pietūkušas. Slimības radīto vizuālo izpausmju dēļ psoriāzes slimnieki bieži cieš no emocionāla diskomforta un kautrējas iziet sabiedrībā. Jāuzsver, ka psoriāze nav lipīga, taču to nevar izārstēt, tomēr pateicoties jaunākās paaudzes medikamentiem, šo slimību var arvien efektīvāk apārstēt un “iemidzināt” uz ilgāku laiku.

Iemesli grūti atklājami

“To, kāpēc rodas psoriāze, ir sarežģīti atbildēt. Vienā gadījumā tā var būt ģenētiska pārmantotība, ja kāds ģimenē sirdzis ar šo kaiti, pastāv risks, ka slimība var iedzimt kādam no pēcnācējiem. Psoriāzi var izraisīt infekciju slimības, atsevišķu medikamentu lietošana, vielmaiņas traucējumi, ilgstošs paaugstināts stress, neveselīgs uzturs, smēķēšana un alkohola lietošana un citi, bieži līdz galam nenoskaidroti iemesli,” norāda Adoria dermatoveneroloģe. Slimība var uzrasties jebkurā vecuma posmā, visbiežāk vecumā līdz 40 gadiem. Tiesa, jāņem arī vērā, ka psoriāzes slimnieki ir pakļauti lielākam citu, nopietnu saslimšanu riskam. Tās var būt sirds-asinsvadu slimības, cukura diabēts, kuņģa-zarnu trakta slimības, depresija, alerģijas u.c.

Daudzveidīgas terapijas metodes

Labā ziņa psoriāzes skartajiem ir tā, ka ar katru gadu palielinās gan medikamentu, gan dažādu procedūru un pasākumu klāsts, kas ikdienā ļauj sadzīvot ar šo slimību, brīžiem pat aizmirstot par to. “Katrs pacients tiek rūpīgi izmeklēts, veiktas atbilstošas analīzes un izmeklējumi, lai varētu piemeklēt individuāli visatbilstošāko ārstēšanu. Pirmkārt, tie ir dažādi ādas kopšanas līdzekļi, kas vismaz vizuāli uzlabo ādas izskatu. Otrkārt, fiziskas aktivitātes, jo, kā liecina prakse, sportiski cilvēki ar psoriāzi slimo retāk. Jāseko līdzi uzturam, jo psoriāzes saasinājumus var izsaukt kādi konkrēti produkti. Psoriāzes simptomu mazināšanā izmanto arī fototerapiju un lāzerterapiju. Ir plašs medikamentu klāsts – gan orāli lietojami, gan injicējami, kas pozitīva efekta sasniegšanai lietojami stingrā ārsta uzraudzībā,” uzskaita G. Grūbe.

Pierakstīties uz bezmaksas konsultāciju pie dermatoveneroloģes G.Grūbes iespējams pa tālruņiem 67315000 vai 26378620 vai rakstot uz e-pastu: info@adoria.lv.

Guna Grūbe ir sertificēta dermatoveneroloģe konsultē pacientus ar akūtām, hroniskām un alerģiskām ādas slimībām, ādas, matu un nagu sēnīšu slimībām, virālām un bakteriālām ādas slimībām. Daktere veic diagnostiku, sagatavo nosūtījumus nepieciešamajiem izmeklējumiem, izstrādā ārstēšanas plānu un sniedz rekomendācijas profilaksei.

Publicitātes materiāls


2  369 skatījumi