Sestdien, 27. augustā, klātesot aptuveni 80 arhitektūras nozares nozares speciālistiem, entuziastiem un pilsētas vadības pārstāvjiem, Liepājā, Bāriņu ielas 24. nama pagalmā atklāts “Liepājas Restaurācijas centrs”.
Līdz ar “Liepājas Restaurācijas centra atklāšanu” tā izveidotājs — dizainers un pasniedzējs Ivars Pilips-Matisons — kopā ar domubiedriem vēlas šķirt jaunu lapu Liepājas pilsētas vēsturiskā arhitektūras mantojuma saglabāšanā, problēmjautājumu risināšanā, kā arī spēcīgas un atbalstošas vietējās kopienas veidošanā. Par vienu no piemēriem vēsturisku namu atjaunošanā turpmākajos gados kalpos I. Pilipa-Matisona īpašumā esošais nams Bāriņu ielā 24, kas pērn, nonākot jaunā īpašnieka rokās, atbrīvots no pilsētai bīstama grausta statusa.
“Restaurācijas centra mērķis ir apvienot un pulcēt amata meistarus, viedokļa pārstāvjus, profesionāļus. Es vēlos, lai restaurācijas centrs kļūtu par tikšanās vietu visām iesaistītajām pusēm – īpašniekiem, restauratoriem, lēmumu un noteikumu pieņēmējiem. Tāds ir mans mērķis. Ceru, ka tuvāko divu gadu laikā nama piebūvē, kas senāk bijis t.s. vešūzis, taps restaurācijas darbnīcas,” atklājot Restaurācijas centru, pauda tā izveidotājs I. Pilips-Matisons.
Centra atklāšanas dienas gaitā apmeklētāji varēja piedalīties izzinošā pastaigā pa pilsētas vēsturiskā centra ielām kopā ar būvpētnieku Juri Zviedrānu, diskutēt paneļdiskusijā kopā ar nozares praktiķiem, lēmējvaru un institūciju pārstāvjiem, kā arī kopā ar ekspertiem – Juri Zviedrānu un Ivaru Silacērpu gūt jaunas zināšanas divās lekcijās.
Lekciju un meistarklašu cikla “ZINĀT / NOVĒRTĒT / SAGLABĀT” 2022. gada programmu sestdien, 10. septembrī plkst. 11.00 ar izzinošu lekciju un praktisku meistarklasi kaļķa mūra fragmenta atjaunošanā turpinās amatnieks un restaurators Kaspars Sproģis.
Ievadlekcijā pieredzējušais amata meistars iepazīstinās ar kaļķi kā būvniecības materiālu, tā ķīmiskajām un tehniskajām īpašībām, kā arī neskaitāmajiem pielietošanas veidiem, savukārt praktiskajā nodarbībā meistarklases dalībnieki tiks iepazīstināti ar materiāliem, instrumentiem un to pielietojumu praksē, kopīgi atjaunojot 270 gadus sena kaļķa mūra fragmentu. Kā atzīst pats restaurators, ar šīs lekcijas un meistarklases palīdzību, viņš vēlas uzrunāt un raisīt izpratni auditorijā, akcentējot, ka restaurācija nav sarežģīts process, parādot, kā ar vienkāršiem pamatmateriāliem un pareizi veltītu laiku veicamajam darbam var sasniegt lieliskus, paliekošus rezultātus.
Meistarklases dalībniekiem tiks nodrošināti materiāli un instrumenti.
1 425 skatījumi