Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Saeima lūdz Dānijas parlamentu rast risinājumu, lai Latvijas pilsone netiktu izdota Dienvidāfrikas Republikai

Latvijas cīnīsies par savas pilsones neizdošanu Dienvidāfrikai!

Saeima lūgs Dānijas parlamentu un tiesībsargājošas iestādes palīdzību, lai rastu risinājumu, lai Latvijas pilsone Kristīne Misāne netiktu izdota Dienvidāfrikas Republikai. Saeima ceturtdien, 16. janvārī, pieņēma vairāku pozīcijas deputātu iesniegto lēmumu par Kristīnes Misānes tiesību aizsardzību, par kuru nobalsoja 92 deputāti.

“Mums priekšā ir ļoti sarežģīts gadījums ar ļoti augstām likmēm. Runa ir par Kristīni Misāni, kuras vārdu pēdējās dienās daudz dzirdam pieminam medijos, Kristīni Misāni, kura nu jau vairāk kā gadu atrodas Dānijas cietumā, un šobrīd Dānijas tiesa ir lēmusi (Sēdes vadītāja noklaudzina ar āmuru.) par Latvijas pilsones izdošanu Dienvidāfrikas Republikai – vietu, kur ir cilvēktiesību pārkāpumi, tostarp necilvēcīgi apstākļi ieslodzījuma vietās,” uzrunā Saeima norādīja pie frakcijām nepiederoša deputāte Anda Čakša.

“Viņa cīnījās par savu bērnu un savu drošību. Viņa saskārās ar vardarbību, pazemojumu un izspiešanu. Vardarbība ir fiksēta arī Dienvidāfrikas Republikas policijā, kur ir liecinieki, ka sieviete ir pazemota un spārdīta. Bet šodien cietumā nav viņš, vardarbis, šodien cietumā ir Kristīne, jo nu jau pēc bijušā dzīvesbiedra un jaunākā bērna tēva, Dienvidāfrikas pilsoņa, prasības Interpola meklēšanā tika pieprasīts izsludināt un aizturēt gan Kristīni, gan viņas četrgadīgo bērnu,” turpināja Čakša.

Tikmēr neatkarīgais deputāts Aldis Gobzems pārmeta tieslietu ministram Jānim Bordānam (JKP) bezdarbību šajā jautājumā. “Ko darīja gadu tieslietu ministrs Jānis Bordāns? Es jums varu atgādināt, ko šajā laikā darīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns, – rakstīja vēstules par Juri Jurašu uz vēstniecībām. Man gribētos uzdot jautājumu – cik vēstules par Kristīni Misāni ir uzrakstījis Jānis Bordāns ārvalstu vēstniecībām? Cik? Precīzi nevienu droši vien. Gada laikā. [..]. Mūsu likumu rakstīšanas nodaļu vada Juta Strīķe no Juridiskās komisijas. Ko viņa gada laikā ir izdarījusi šajā sakarā? Pilnīgi neko! Pilnīgi neko, Juta Strīķe. Jūs esat tikai ar savu pirms tam kartona Jurašu te vazājušies, nevis par Kristīni Misāni iestājušies gadu. [..] Ja valsts neaizsargā savus pilsoņus un mierīgi noskatās, kā citas valstis saņem un pārņem justīciju pār mūsu valsts pilsoņiem, tad priekš kam mums tāda valsts ir vajadzīga?” retoriski vaicāja Gobzems.

Tikmēr trešdien, 15. janvārī, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ar Dānijas ārlietu ministru pārrunāja Misānes lietu, bet sarunā ar Dienvidāfrikas Republikas ārlietu ministri Naledi Pando Rinkēvičs aicināja pēc iespējas ātrāk noslēgt Latvijas un Dienvidāfrikas starptautiskās tiesiskās palīdzības līgumu.

Kā zināms, Latvijas pilsonei Kristīnei Misānei draud 13 gadu ieslodzījums cietumā Dienvidāfrikas Republikā (DĀR), kas, pēc Misānes māsas vārdiem, ir tas pats, kas droša nāve.

Latvijas pilsonei Kristīnei Misānei draud cietumsods Dienvidāfrikā par pašas bērna nolaupīšanu, izvešanu no valsts un citiem pantiem. Kristīne šīs apsūdzības noliedz, jo uzskata, ka glābusi bērnu no civilvīra vardarbības.

Foto: F64


1  958 skatījumi