Latvijas Nacionālajā dabas muzejā līdz 7. janvārim skatāma izstāde „Lāči Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu kolāžās un Igaunijas dabas fotogrāfu darbos”, aicinot ielūkoties gan bērnu radītos lāču portretos, gan izzinot lāču dzīvesveidu dabā.
Brūno lāču Ursus arctos skaitam Latvijā palielinoties, arvien aktuālāka kļūst sabiedrības informētība un izpratne par šo dzīvnieku. Lācis Latvijā vairs nav tikai ziemeļaustrumu pierobežas ciemiņš. Pēc simt gadiem suga ir atgriezusies un pamazām ieņem stabilu pozīciju vietējā faunā.
Izstādē apmeklētāji aicināti iepazīt lāčus dažādos veidos. Jelgavas Mākslas skolas 4.–5. klašu audzēkņu kolāžas par tematu „Lāču portreti” atklāj dažādus lāču raksturus un personības, kas atdzīvojas bērnu radītajās grimasēs, pozās, kostīmos un tēlos.
Savukārt brūnā lāča dzīvi savvaļā Igaunijā var iepazīt fotoizstādē „Lācis – mūsu kaimiņš”. Fotogrāfiju autori lielākoties ir pieredzējuši dabas fotogrāfi, dabas gidi un mednieki. Darbu uzņemšanas laikā ievēroti drošas uzvedības principi, fotografēts no slēpņa vai droša attāluma, lai cilvēkus un dzīvniekus nepakļautu tūlītējam vai iespējamam apdraudējumam nākotnē. Izvēlētie darbi ir unikālas lāču dzīvesveida liecības, kas, atklājot zvēru dabisko uzvedību savvaļā, ļauj mums to labāk izprast un kļūt zinošākiem. Fotogrāfijas papildina autoru stāsti un dabaszinātņu speciālistu komentāri.
Vēl izstādē ikvienam apmeklētājam ir iespēja iepazīties ar jauna, visticamāk, cilvēku pieradināta lāča skumjo stāstu, salīdzināt savas plaukstas lielumu ar lāča ķepu, kā arī uzzināt, kāda ir ieteicamā uzvedība, sastopot lāci.
1 214 skatījumi