Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Rīga pošas tematiskiem ielīgošanas pasākumiem

Tuvojoties Jāņiem, ikviens no jūnija vidus varēs apmeklēt ielīgošanas pasākumus galvaspilsētas apkaimēs!

Tuvojoties Jāņiem, ikviens no jūnija vidus varēs apmeklēt ielīgošanas pasākumus galvaspilsētas apkaimēs, kur skanēs koncerti, notiks radošās darbnīcas un izstādes, būs iespēja iegādāties labumus “Zāļu tirgū” un apskatīt pilsētvides noformējumu.

Dienām kļūstot arvien garākām, Rīga sāk tērpties svētku rotā. Ikdienas steigā uz mirkli ļauj apstāties 11. novembra krastmalā, Brīvības gatves un Gustava Zemgala gatves krustojumā, Jūrmalas gatves un Dzirciema ielas krustojumā, kā arī Raņķa dambja un Uzvaras bulvāra krustojumā izvietotais vides objekts “Līgo saules”. Tikmēr Meža prospektā (pie ieejas Mežaparkā) būs aplūkojams vides objekts “Saules josta”, bet Aspazijas bulvāra un Satekles ielas krustojumā izvietots “Dziesmu kubs”. Vienlaikus pilsētvidē pakāpeniski parādīsies gaumīgi noformēti vides stendi un afišu stabi, kā arī “Svētku kuģi” pie VEF Kultūras pils.

Pirmie tematiskie svētku pasākumi sāksies jau 15. jūnijā, kad iedzīvotāji būs gaidīti Grīziņkalna parkā, kur folkloras kopas “Savieši”, “Lāns” un “Rīgas Danču klubs” rūpēsies par ielīgošanu ar dziesmām, dančiem, rotaļām un vainagu vīšanu; Vērmanes dārzā, kur jauniešu folkloras studija “Banga”, tautas tradīciju kopa “Budēļi” un jauniešu studija “Dar” atklās Jāņu un Ivana-Kupalas tradīcijas, kā arī palīdzēs apgūt tematiskas svētku dziesmas latviešu un ukraiņu valodā; Andrejostas teritorijā, kur folkloras kopa “Grodi” gādās par līgotņu dziedāšanu, Jāņu tradīciju mācīšanu, rotaļām un sadancošanu.

Dienu vēlāk – 16. jūnijā – svētku sajūtu meklējumos varēs doties uz Brasas apkaimi (pie alus darbnīcas “Labietis”), kultūrpunktu “Strops” (Rīgas Centrālās bibliotēkas Čiekurkalna filiāles dārzā), Ziedoņdārzu un Lucavsalas atpūtas parku. Līdz ar Jāņu vainagu vīšanu būs iespēja apgūt vasaras saulgriežu rotaļas, dančus un klausīties folkloras kopu priekšnesumus, kā arī dalīties pieredzes stāstos par Jāņu svinēšanu.

Savukārt 18. jūnijā kultūrtelpā “Strops” (Ēbelmuižas parkā Ziepniekkalnā), pie kultūras un tautas mākslas centra “Ritums”, kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā un pie kultūras un atpūtas centra “Imanta” norisināsies daudzveidīgi ielīgošanas pasākumi, kuros piedalīsies deju kolektīvi, skanēs tradicionālā tautas mūzika, būs iespēja apgūt Jāņu rituālus, iemācīties pīt vainagus, aust zāļu paklājus, siet sieru, izgatavot lāpas, siet pirtsslotiņas un spēlēt lielās koka spēles.

Vasaras saulgriežos – 21. jūnijā – pa dienu kultūras centra “Mazā ģilde” dārzā un Rātslaukumā muzicēs orķestris “Rīga”, bet vakarpusē VEF Kultūras pils vestibilā un āra teritorijā norisināsies ielīgošanas pasākums “Lai skanēja vara bungas, lai uzšķīla uguntiņu”, piedaloties folkloras kopai “Teikas muzikanti”, ielīgošanas kamerorķestrim un grupai “Pulsa efekts”. Pasākuma kulminācijā pie VEF Kultūras pils tiks aizdegts ugunskurs, pievienojot mūzikas pulsējošajam un aktīvajam ritmam arī uguns mēļu mainīgo ņirboņu. Gaidāmas arī radošās darbnīcas.

Tikmēr svētku noskaņās 22. jūnijā no plkst. 09.00 līdz plkst. 19.00 rīdzinieki un pilsētas viesi būs aicināti apmeklēt Doma laukumu, kur tradicionālajā “Zāļu tirgū” varēs iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas meistaru izstrādājumus, lauksaimniecības produktus, Jāņu zāles un vainagus, kā arī baudīt tematisku kultūras programmu.

Vēl šajā dienā kultūras centra “Mazā ģilde” āra teritorijā būs skatāmi amatierkolektīvu priekšnesumi ielīgošanas noskaņās un amatu meistaru darinājumu izstāde pasākuma “Šī dieniņa, rītdieniņa, parīt pate Jāņa diena” ietvaros. Savukārt kultūrtelpā “Strops” (Pļavnieku Zaļajā birzī) ikvienu priecēs “Rīgas Danču klubs”.

Divi vērienīgākie pasākumi galvaspilsētā gaidāmi 23. jūnijā no plkst. 20.00, kur Mežaparka Zaļajā teātrī notiks “Rīgas zaļumballe” ar dažādu mākslinieku piedalīšanos, bet Dzegužkalnā tiks ieskandinātas Līgo vakara un Jāņu nakts svinības.

Norišu programma pilnā apjomā ir apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv. Šos pasākumus organizē Rīgas pašvaldība, un tie ir daļa no kopējās ielīgošanas un Jāņu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem un biedrībām.


1  581 skatījumi